Eskişehir Fare İlaçlama
Fare İlaçlama
Merkez Ofis: 75. Yıl Mahallesi Tunceli Sk. No:19 Odunpazarı/Eskişehir
Satış Şube: Kırmızı Toprak Mahallesi Ercan Sokak No:72/B Odunpazarı/Eskişehir
bilgi@fareilaclama.com
0549 548 26 84 - 0549 547 26 87

Hayata Toprağı Tanıyarak Başladılar

5.11.2019 

Eskişehir Lamia Dayaç Anaokulu, Parlayan Yıldızlar anasınıfı öğrencileri hayata topraktan başladı. Ana yaşam kaynağımız olan toprak konusunu inceleyen minikler, Orman Fidanlığı, Toprak Araştırma Enstitüsü ve Kayaç Parkına bir gezi düzenledi.

Öğretmenleri Zeynep Kaya, Stajyer Öğretmenleri Gizem Sezgin ve Emre Bozbıyık’ın yönetiminde Orman Fidanlığına gelen öğrenciler, ilk önce Orman Toprak ve Ekoloji Araştırmaları Enstitüsünü gezdi. Burada uzmanlardan toprak çeşitlerini, renklere göre ayrımlarını öğrendiler. Kimyasal bulunan laboratuvarlar hariç diğer alanları gezen minikler daha sonra Kayaç Parkını görmeye geçtiler.

Burada Orman Yüksek Mühendisi Dr.Nejat Çelik, çocukların anlayabileceği düzeyde kayalardan toprak oluşumunu anlattı. Türkiye’nin dört bir yanından getirilmiş 81 adet kaya ve maden örneklerini gösterdi. Çocuklar kayalara dokunma fırsatı buldu.

Programın son bölümünde ise fidan üretim yerleri gezildi. Kozalaktan tohumun çıkarılması, ekilmesi, fidanların büyümesi çocukları anlatıldı.

Geziyi tamamlayan anasınıfı öğrencilerine Orman Genel Müdürlüğünün yayını olan Sincap çocuk dergisi verildi. Ayrıca gezinin anısına birer adet sedir ve lavanta fidanı hediye edildi.

Gönderen: haber
570 defa okundu 
 


Ekoloji
SIFIR ATIK PROJESİNİ OKULLARIMIZ DA ÇOK SEVDİ
Mihalıççık’ta Geleceğe Nefes Oldular
“SIFIR ATIK PROJESİ” KAPSAMINDA İLÇE BELEDİYELERİ İLE İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI
BİRPINAR: “SIFIR ATIK YÖNETMELİĞİ İLE ATIKLAR TEMİZ VE KALİTELİ OLARAK TOPLANACAK”
Minik Asya Doğum Gününde 19 Fidan Dikti