Eskişehir Fare İlaçlama
Fare İlaçlama
Merkez Ofis: 75. Yıl Mahallesi Tunceli Sk. No:19 Odunpazarı/Eskişehir
Satış Şube: Kırmızı Toprak Mahallesi Ercan Sokak No:72/B Odunpazarı/Eskişehir
bilgi@fareilaclama.com
0549 548 26 84 - 0549 547 26 87

TEPEBAŞI’NIN GERİ DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI ANLATILDI

22.01.2020 

Tepebaşı Belediyesi Sürdürülebilirlik Merkezi yetkilileri, Karşıyaka Belediyesi, TMMOB Çevre Mühendisleri Odası ve Kent Konseyi tarafından düzenlenen “Atık Değerdir” sempozyumuna konuk oldu. 

Tepebaşı Belediyesi, uyguladığı sürdürülebilirlik çalışmalarına aralıksız biçimde devam ederken, bu çalışmalar ile örnek olmaya devam ediyor.

Tepebaşı Belediyesi Sürdürülebilirlik Merkezi yetkilileri, 15-16 Ocak tarihlerinde İzmir’de düzenlenen ve atıkların ayrıştırılarak toplanması başta olmak üzere çevre konularının ele alındığı “Atık Değerdir” sempozyumuna katıldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’ın da katıldığı etkinliğin ikinci gününde İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nden Prof. Dr. Aysun Sofuoğlu’nun yönettiği, “İklim Değişikliği ve Yeşil Uygulamalar” oturumunda; Tepebaşı Belediyesi temsilcileri, belediyenin örnek uygulamalarını Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri çerçevesinde katılımcılara aktardı. Sürdürülebilirlik Merkezi hakkında bilgiler paylaşan Eskişehir Tepebaşı Belediyesi Sürdürülebilirlik Koordinatörü Başak Demiray, geri dönüşüm uygulamaları hakkında aktardı. Ayrıca Yeryüzü Ekoloji Okulu, Başkanlar Sözleşmesi, Mavi Bayrak Uygulaması, Enerji Günleri etkinliği ve belediyenin tüm enerji çalışmalarının bütüncül bir şekilde ilerlemesini amaçlayan ve yeni kurulan Enerji Komisyonu, Remourban projesi ve ambalaj atıkları yönetim sisteminin geliştirilmesi ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amacı ile sokak toplayıcılarının sisteme entegre edilmesini amacıyla kurulan Tepebaşı Geri Dönüştürülebilir Atık Toplayıcıları Sosyal İşletme Kooperatifi (GESİKOOP) gibi uygulamalar hakkında paylaşımlarda bulundu. Oturumda ayrıca DEHA Bitkisel Atık Yağ A.Ş. adına Kimya Yüksek Mühendisi Nihal Sözbir Karakuş da bir sunum yaptı.

Alanında uzman isimlerin katılımıyla “Atık Değerdir” ve “Yeşil Uygulamalar” başlıklı oturumların gerçekleştirildiği organizasyon, Karşıyaka Belediye Meclisi Çevre ve Sağlık Komisyonu Üyesi, Kimya Mühendisi Saadet Çağlın’ın moderatörlüğündeki “Atık Yönetiminde Yaşanan Sorunlar ve Geleceğe Yönelik Öneriler” başlıklı panel-forum ile sona erdi.

Gönderen: haber
1306 defa okundu 
 


Ekoloji
At İle Tedavi İçin Protokol
Orman Yangınlarına Müdahalede Yeni Dönem
AVRUPA ELEKTRİĞİNİN %15’İNİ, TÜRKİYE İSE %8’İNİ RÜZGAR ENERJİSİNDEN KARŞILIYOR
ESKİŞEHİR’İN GÜRÜLTÜ EYLEM PLANI HAZIR
KELAYNAKLAR TURİSTLER İÇİN İLGİ ODAĞI OLUYOR

 

 

Haberler / Duyurular

Menü


Ürün / Hizmet 
Fare İlaçlama
 

Anket
Fare İlaçlama Konusunda Destek Almayı Düşünüyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Sonuçlar

Son Haberler
At İle Tedavi İçin Protokol
Orman Yangınlarına Müdahalede Yeni Dönem
AVRUPA ELEKTRİĞİNİN %15’İNİ, TÜRKİYE İSE %8’İNİ RÜZGAR ENERJİSİNDEN KARŞILIYOR
ESKİŞEHİR’İN GÜRÜLTÜ EYLEM PLANI HAZIR
KELAYNAKLAR TURİSTLER İÇİN İLGİ ODAĞI OLUYOR
Geri Dönüşüm Yeniden Başlayacak AMA 14 Mahallede
GERİ DÖNÜŞTÜRÜLEBİLİR ATIK YARIŞMASININ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI
2020’nin İlk Toplantısı Yapıldı
Türkiye yüzünü güneşe dönüyor
ENDÜSTRİ 4.0 RÜZGAR ENERJİSİ SEKTÖRÜNDE