Eskişehir Fare İlaçlama
Fare İlaçlama
İstiklal Mahallesi Reşadiye Esnafı Sokak No:18/A Odunpazarı Eskişehir
bilgi@fareilaclama.com
0549 548 26 84 - 0549 547 26 87

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’ne Hazırız

9.11.2022 

2019 Yılından beri her yıl kutlanan “11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü” etkinlikleri için hazırlıklar tamamlandı.

Tüm Türkiye’de, 81 ilde ve pek çok ilçede eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek olan fidan dikim etkinliği için, Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Eskişehir ve Afyonkarahisar illerinde toplam 29 lokasyonda fidan dikimi yapılacak.

Bu sene “Türkiye Yüz Yılına Nefes” sloganıyla gerçekleştirilecek etkinliklere, Sivil Toplum Kuruluşları, Kızılay, İl Sağlık Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Jandarma Komutanlığı, 1. Ana Jet Üssü Komutanlığı, Muharip Hava Kuvvetleri Komutanlığı, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, 2 No’lu Açık Cezaevi Müdürlüğü, İl Müftülüğü, İl Tarım Müdürlüğü, İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Anadolu, Osmangazi ve Eskişehir Teknik Üniversiteleri ile Büyükşehir Belediyesi katılım sağlayacak.

Konu ile İlgili olarak Eskişehir Orman Bölge Müdürü İsmail ÇETİN, “ Son yıllarda yaşanan iklim krizi ve ekolojik şartlar, büyük doğa felaketlerini beraberinde getirdiği gibi önlenmesi zor ve büyük çaplı orman yangınlarına sebep olmaktadır. Küresel Isınmanın önüne geçebilmek, doğal kaynaklarımızın bilinçli olarak devamlılığını sağlayabilmek, öncelikle birey sonrasında toplum olarak hepimizin görevidir. Bu amaçla çıktığımız yola yemyeşil bir Türkiye hayaliyle devam ediyoruz. Bu yıl tüm ülkede, eş zamanlı olarak dikeceğimiz milyonlarca fidan Türkiye’nin yeni yüzyılına nefes olacak. Eskişehir ve Afyonkarahisar illerinde bütün hazırlıklarımız tamamlandı. Fidanlarımız sahalarımızda toprakla buluşmayı bekliyor. 11 Kasım 2022 tarihinde iki ilimizde yaklaşık 80 bin fidan dikimi yapacağız." açıklamasında bulundu.

"Türkiye Yüzyılına Nefes" fidan dikim etkinliği için 11.11.2022 saat 11.11 de Eskişehir de 15 ayrı lokasyonda yaklaşık 56 hektarlık sahada toplam 44 bin fidan dikilecek. Etkinliğin yapılacağı tören merkez Gülpınar Mahallesindeki ağaçlandırma sahasında gerçekleşecek.

Afyonkarahisar da ise 14 ayrı lokasyonda, yaklaşık 29 hektarlık sahaya 37 bin fidan dikilecek. Tören alanı, merkez Demirçevre mahallesindeki ağaçlandırma sahası olarak belirlendi.

 

Gönderen: journal
388 defa okundu 
 


Ekoloji
BAKAN KİRİŞCİ, SU KAYIP KAÇAĞI KONUSUNDA BELEDİYELERİ UYARDI
"ULUSAL SU VERİMLİLİĞİ SEFERBERLİĞİ" BAŞLATILDI
Dünya Toprak Günü
“İYİ BİR DÜNYADA YAŞAMAK, TEMİZ HAVA SOLUMAK, TEMİZ SUYA ULAŞMAK HERKESİN HAKKI”
Konya’da Temiz Enerji, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Araştırma Enstitüsü Kuruldu