Eskişehir Fare İlaçlama
Fare İlaçlama
İstiklal Mahallesi Reşadiye Esnafı Sokak No:18/A Odunpazarı Eskişehir
bilgi@fareilaclama.com
0549 548 26 84 - 0549 547 26 87

TÜRKİYE YÜZYILINA BİR NEFES DE İL MÜDÜRÜ GÜMÜŞ VE EKİBİNDEN

12.11.2022 

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinliği bu yıl "Türkiye Yüzyılına Nefes" temasıyla, Eskişehir ilimiz, Odunpazarı, Gülpınar mahallesi ağaçlandırma sahasında törenle gerçekleşti.

Tören kapsamında İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz adına İl Müdürü Ender Muhammed GÜMÜŞ; İl Müdür Yardımcısı, Şube Müdürleri ve 30 personelden oluşan ekibi ile fidan dikimi gerçekleştirerek “Türkiye Yüzyılına Nefes” oldu. 

Söz konusu törene Vali Erol Ayyıldız, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Hava Orgeneral Ziya Cemal Kadıoğlu, Eskişehir Milletvekili Harun Karacan, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, Orman Bölge Müdürü İsmail Çetin, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Vali Erol Ayyıldız, ilimizde Milli Ağaçlandırma Günü’ne özel olarak 15 ayrı etkinlik noktasının belirlendiğini ve toplamda 43.750 adet fidanın dikileceğinin planlandığını; Türkiye’nin en büyük fidanlığına sahip olan ilimizde 2022 yılı için 3 milyon 210 bin adet fidan dikeleceğini ifade etti. Konuşmalardan sonra Vali Ayyıldız ve beraberindeki diğer protokol üyeleri Gülpınar ağaçlandırma alanına fidan dikti. Etkinlik kapsamında şehir merkezine 10 km uzaklıkta olan sahaya 10.000 adet çeşitli türde fidan dikildi.

 

Orman alanını ve ağaç servetini çoğaltmak, biyolojik çeşitliliği geliştirmek ve çevreyi korumak amacıyla devletimizin yaptığı yatırımların yanı sıra 2019 yılında çıkarılan Cumhurbaşkanlığı genelgesi ile 11 Kasım "Milli Ağaçlandırma Günü" olarak kutlanmaya başlanmıştır. 2019 yılından bu yana her yıl olduğu gibi, ülke genelinde 81 il ve yüzlerce ilçede 11 Kasım 2022 tarihinde eş zamanlı olarak milyonlarca fidan toprakla buluştu.

 

Gönderen: journal
463 defa okundu 
 


Ekoloji
BAKAN KİRİŞCİ, SU KAYIP KAÇAĞI KONUSUNDA BELEDİYELERİ UYARDI
"ULUSAL SU VERİMLİLİĞİ SEFERBERLİĞİ" BAŞLATILDI
Dünya Toprak Günü
“İYİ BİR DÜNYADA YAŞAMAK, TEMİZ HAVA SOLUMAK, TEMİZ SUYA ULAŞMAK HERKESİN HAKKI”
Konya’da Temiz Enerji, İklim Değişikliği ve Sürdürülebilirlik Araştırma Enstitüsü Kuruldu