Eskişehir Fare İlaçlama
Fare İlaçlama
İstiklal Mahallesi Reşadiye Esnafı Sokak No:18/A Odunpazarı Eskişehir
bilgi@fareilaclama.com
0549 548 26 84 - 0549 547 26 87

Eskişehir 2 Bin Kişi İle Cumhuriyete Nefes Oldu

11.11.2023 

Eskişehir'de 11.11. Milli Ağaçlandırma Günü 30 lokasyonda büyük bir coşku ile kutlandı. Cumhuriyetimizin 100.Yılı nedeniyle bu sene “Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes” temasıyla gerçekleştirildi. Eskişehir'deki ana tören Kütahya yolunda Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları, öğrenciler, kamu kurumları ve askerlerin katılımlarıyla yapıldı.

Eskişehir Orman Bölge Müdürü İsmail Çetin tören alanında misafirlerini tek tek karşıladı. Saygı duruşu ve İstiklal marşımızın askeri bando eşliğinde okunmasının ardından protokol konuşmalarına geçildi. İlk konuşmayı yapan Orman Bölge Müdürü İsmail Çetin “Bugünkü etkinliği Muharip Hava Kuvvet komutanlığının talebi üzerine Mehmetçik ormanı tesis edeceğiz” diyerek şöyle devam etti. “Bizler “kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz” diyen bir Hz. Muhammed’in ümmetiyiz. Bugün bu etkinlikle hem Pir Sultan Abdal’ın ‘’bir ölür bin diriliriz” sözünde olduğu gibi fidanlarımızı dikip yeni ağaçlara vesile olacağız hem de her bir kökten büyüyecek ağaçlarla binlerce tohum ve bu topraklara kök salmamızı temin edeceğiz. Dün ebediyete irtihalinin 85. yılında rahmet ve minnetle andığımız devletimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ormansız yurt vatan değildir” diyerek ifade ettiği üzere yeşil vatana güç vereceğiz. Bu vesile ile bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden tüm gazilerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Bu kapsamda İlimizde bugün 30 farklı noktada 36 hektar alanda 29 bin fidanı toprakla buluşturarak geleceğe nefes olacağız. Emeği geçenleri kutluyorum”.

Daha sonra kürsüye gelen Muharip Hava Kuvvetleri Komutanı Hv.Org.İsmail Güneykaya da bir konuşma yaparak orman teşkilatına teşekkür etti, Son konuşmayı Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy yaptı. Türkiye genelinde her ilde olduğu gibi geleceğe nefes olmak için bugün burada toplanmış bulunuyoruz diyen Sayın Aksoy “ ormanlar aldığımız nefesin, kullandığımız suyun kaynağı, erozyonun önleyicisidir. Avrupa’da en fazla fidan diken ülkeyiz. Dünyada da hatırı sayılır bir yerdeyiz. Ormanları korumak tüm insanların ortak görevidir. Orman Bölge Müdürlüğümüzü kutluyorum” dedi.

Konuşmalardan sonra Bölge Müdürü Sayın Çetin fidan dikimini tarif etti, çekilen hatıra fotoğrafının ardından bütün katılımcılar sahaya dağılarak 5 bin fidanı toprakla buluşturdu.

Eskişehir Valisi Hüseyin Aksoy’da ilk fidanı Orman Bölge Müdürü İsmail Çetin ile diktikten sonra diğer katılımcılara eşlik etti.

İkramların ardından 2 bin kişinin katıldığı tören sona erdi.

Diğer lokasyonlardaki törenlerde başarıyla tamamlandı. Tepebaşı ilçesindeki tören Yeniakçayır mahallesinde yapıldı. Buraya Tepebaşı Kaymakamı Sadettin Yücel ve Orman Bölge Müdür Yardımcısı Metin Topçu eşlik etti. Odunpazarı ilçesindeki tören ise Kanlıpınar mevkiinde yapıldı. Kaymakam Ömer Ulu ve Orman Bölge Müdür Yardımcısı Hasan Bozan katılımcılarla birlikte fidanları toprakla buluşturarak Cumhuriyete nefes oldular.

Gönderen: journal
977 defa okundu 
 


Ekoloji
2053 yılı itibarıyla net sıfır emisyon hedefini gerçekleştirmeyi öngörüyoruz
Eskişehir’de Teknik Kurul Toplantısı Yapıldı
Eskişehir AB Bilgi merkezinden 10 bin fidanlık yeni hatıra ormanı
İklim değişikliğine uyum kapsamında 6,8 milyon avro hibe
"Bir İyilik Bir Fidan" fidanlar toprakla buluştu

 

 

Haberler / Duyurular

Menü


Ürün / Hizmet 
Fare İlaçlama
 

Anket
Fare İlaçlama Konusunda Destek Almayı Düşünüyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Sonuçlar

Son Haberler
2053 yılı itibarıyla net sıfır emisyon hedefini gerçekleştirmeyi öngörüyoruz
Eskişehir’de Teknik Kurul Toplantısı Yapıldı
Eskişehir AB Bilgi merkezinden 10 bin fidanlık yeni hatıra ormanı
İklim değişikliğine uyum kapsamında 6,8 milyon avro hibe
"Bir İyilik Bir Fidan" fidanlar toprakla buluştu
Kendi kendisine denizlere atlayıp yüzen plastik henüz üretmedik
Bakandan muhalif belediyeler kentsel dönüşüm çağrısı
Yeşil Gelecek İçin Ortak Vizyon
Önümüzdeki 20-30 yılda ‘su kıtlığı’ yaşayan bir ülke olmamız bekleniyor
Bakandan "Suyu verimli kullanma" çağrısı