Eskişehir Fare İlaçlama
Fare İlaçlama
İstiklal Mahallesi Reşadiye Esnafı Sokak No:18/A Odunpazarı Eskişehir
bilgi@fareilaclama.com
0549 548 26 84 - 0549 547 26 87

Özkan Alp Gönüllüleri Çöp Topladı

25.03.2024 
.

Sümer, Vişnelik ve Osmangazi Mahallelerinde “Gönüller Yapmaya Geldim” yazılı yelekler giyen gönüllüler çöp sorununa dikkat çekmek ve farkındalık için sokaklardan çöp topladı.

Özkan Alp Gönüllüleri, Vişnelik Mahallesi Öğretmenler Bulvarı, Sümer ve Osmangazi Mahallesi’nden 3 saat içerisinde 20 kişilik bir ekiple topladıkları çöplerle poz verdi. Sosyal medyadan yayınladığı video ve röportajlar ile Odunpazarı’nda çöp sorununa dikkat çeken Cumhur İttifakı Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Özkan Alp, “Odunpazarı pırıl pırıl caddeler ve sokakları hak ediyor.” dedi.

Çöp Halkımızın Sorunu Değil Odunpazarı Belediyesi’nin Sorunudur

Çöp sorununun birçok sebebi olduğunu belirten Özkan Alp, “Özellikle sokak girişlerinde ve mahallelerde nüfus yoğunluğuna uygun çöp konteyneri yok. Olanlar yeterli değil. Merkez mahallelerde zamanında toplanıyor olabilir fakat bazı mahalleler göz ardı ediliyor. 1 gün geç toplanan mahalleler var. Kimi mahalleler her anlamda cezalandırılıyor. Geç toplanan çöpler kötü kokuya sebep oluyor. Konteyner olmayan yerlerde ise vatandaşlarımız çöplerini binalarının önüne bırakıyor. Akan ve dağılan çöpler yine kötü görüntü ve koku ortaya çıkarıyor. İnsanların yaya olarak yürüdüğü noktalara da küçük çöp kutularının, kentin estetiğini bozmayacak şekilde yerleştirilmesi ve takip edilmesi gerekiyor. Hizmeti sağlayın, çöp kutularını ve konteynerlerini belediye olarak yeteri kadar yerleştirin, takibini ve temizliğini yapın, halkımız zaten bilinçli bir şekilde çöpünü oraya ulaştıracaktır. Bu durumu sorun haline getiren yanlış yönetilen belediyedir. Çöp halkımızın sorunu değil Odunpazarı Belediyesi’nin sorunudur.” şeklinde konuştu.

Yeraltı Çöp Toplama Sistemi

Çöp sorunu ile ilgili projelerinden bahseden Özkan Alp, “En büyük sorunlardan birisi organik çöplerle, geri dönüşüm malzemelerinin ayrıştırılması noktasında. Odunpazarı ve hemşerilerimizin rahatı için modern çöp projemiz hazır. Yeraltı çöp konteynerleri yapacağız. Çöpler artık gözümüzün önünde olmayacak. Hem kötü görüntü hem de kokuyu ortadan kaldıracağız. Sadece organik çöpleri değil, geri dönüştürülebilir çöpleri de ayrı yarı toplamış olacağız. Kapıların önünde asılı duran ve sürekli rüzgarla dağılan geri dönüşüm poşetlerine ve kötü görüntüye son vereceğiz. Yeraltı çöp konteyneri için fiziki olarak uygun olmayan noktalarda ise estetik görüntüyü bozmayacak yeni çöp konteynerleri yerleştireceğiz. Bugün olduğu gibi metal olmayacak. Geceleri çöp alınırken çıkan ses ile rahatsız etmeyecek konteynerler tercih edilecek. Çöp hizmeti belediyemizin vermesi gereken en temel hizmet. 85 mahallemize eşit hizmet götürme sözümüz var. Tüm Odunpazarı’nı, vatandaşlarımızın sağlığı, yaşam kalitesi ve huzuru için pırıl pırıl yapacağız.” dedi.

 

Gönderen: journal
4192 defa okundu 
 


Ekoloji
Eskişehir’de yaban hayvanlarına havadan kuduz aşılaması yapıldı
Kuraklık için kırmızı alarm
Eskişehir havası temiz şehirler arasında
Milli Parklar Ve Tabiat Parkları Ramazan Bayramı’nda Ziyaretçilerini Bekliyor
Kıyafetlerinizin ömrünü uzatın, doğaya katkıda bulunun

 

 

Haberler / Duyurular

Menü


Ürün / Hizmet 
Fare İlaçlama
 

Anket
Fare İlaçlama Konusunda Destek Almayı Düşünüyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Sonuçlar

Son Haberler
Eskişehir’de yaban hayvanlarına havadan kuduz aşılaması yapıldı
Kuraklık için kırmızı alarm
Eskişehir havası temiz şehirler arasında
Milli Parklar Ve Tabiat Parkları Ramazan Bayramı’nda Ziyaretçilerini Bekliyor
Kıyafetlerinizin ömrünü uzatın, doğaya katkıda bulunun
Orman Yangınlarıyla Mücadelede Kullanılan Yapay Zekâ Sistemi Uluslararası Ödüle Aday
8,3 ton plastiğe, kaynağında müdahale!
MÜSİAD’dan Fidan Dikim Etkinliği
Orman Haftası Etkinliklerimiz Devam Ediyor
Baraj Havzaları Yeşil Kuşak Erozyon Kontrolü Eylem Planı