Eskişehir Fare İlaçlama
Fare İlaçlama
İstiklal Mahallesi Reşadiye Esnafı Sokak No:18/A Odunpazarı Eskişehir
bilgi@fareilaclama.com
0549 548 26 84 - 0549 547 26 87

Kuraklık için kırmızı alarm

19.04.2024 

Kuraklık yakın geleceğin en büyük sorunları arasında gösteriliyor. Saruhan Kimya üretimde attığı adımlarla su tasarrufuna büyük katkı sağlıyor.

Su, yaşamın temel kaynaklarından biri. Ancak dünya genelinde artan nüfus, iklim değişiklikleri ve doğal kaynakların aşırı kullanımı gibi faktörler su kaynaklarının giderek azalmasına neden oluyor. Bu durum, bugünü ve geleceği tehdit eden kuraklık gibi ciddi sorunların oluşmasına yol açıyor.

Kuraklık ile mücadelede su tasarrufu, hem bireysel hem de toplumsal düzeyde büyük önem taşıyor. Gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak, suyun sürdürülebilirliğine bireysel ve toplumsal katkı sağlamak ile mümkün.

Günümüzde suyun önemi ve değeri giderek artarken, çevre dostu ürünlerin tercih edilmesi hem doğal kaynakların korunmasına hem de doğanın sürdürülebilirliğine destek oluyor. Saruhan Kimya’nın ekolojik ve vegan temizlik ürünleri markası Life by Fakir, konsantre ürünleriyle su tasarrufuna önemli katkı sağlıyor.

Kuraklığın geleceğin en büyük sorunlarından biri olduğunun altını çizen Saruhan Kimya ve Temizlik Ürünleri A.Ş. Pazarlama Müdürü Başak Erdoğan, “Su tasarrufu, kuraklıkla mücadelede en etkili stratejidir. Bireysel olarak günlük hayatta su tüketimine dikkat etmek, suyun boşa harcanmasını önlemek ve verimli kullanımı teşvik etmek büyük önem taşıyor. Ayrıca firmalar da yaptıkları sosyal sorumluluk projeleri ve üretimdeki hamleleriyle kuraklık konusunda önemli adımlar atabilir.

Toplumsal düzeyde ise, suyun sürdürülebilir yönetimi, su kaynaklarının korunması ve bilinçli su kullanımını teşvik eden politikaların oluşturulması çok önemli. Eğitim ve farkındalık çalışmalarıyla da su tasarrufu bilincinin artırılması gerekiyor.

2025 yılına kadar dünya nüfusunun yarısından fazlasının susuzluk riskiyle karşılaşabileceği öngörülüyor. Ülkemizde de başta bilinçsiz tarımsal sulama olmak üzere, birçok sebeple yılda 20 milyar metreküp su israf ediliyor. Önlemler alınmadığı takdirde susuz bir gelecek bizleri bekliyor” dedi.

“Tonlarca litre su tasarrufu sağlıyoruz.”

Başak Erdoğan, Life by Fakir ile kuraklığa karşı mücadeleye ve doğanın sürdürülebilirliğine yaptıkları katkılar hakkında ise şunları söyledi: “Günümüzde çevre dostu ürünler ve sürdürülebilirlik bilinci giderek daha fazla önem kazanıyor. Saruhan Kimya olarak doğanın sürdürülebilirliği konusunu çok geniş bir bakış açısıyla ele aldığımız için kuraklık konusu da en çok önem verdiğimiz konuların başında geliyor. Çıkardığımız Ecomark ve vegan sertifikalı Life by Fakir doğal temizlik ürünleri serisinde yer alan konsantre ürünlerimizin üretiminde, konsantre olmayan ürünlere oranla ortalama yüzde 75 daha az su kullanarak, totalde tonlarca litre su tasarrufu sağlıyoruz.

Doğa ve insan dostu ürünlerimizin hiçbiri GDO, SLS, klor, paraben, boya gibi zararlı kimyasallar içermiyor. Bitkisel bazlı aktif madde içeren ürünlerimiz, doğada kolay çözünme özelliğiyle de dikkat çekiyor. Ürün ambalajlarımızı da geri dönüştürülebilir malzemelerden üretiyoruz.

Ar-Ge ekibimiz ile doğa ve insanlar için daha iyisini nasıl yapabiliriz düşüncesiyle titizlikle çalışıyoruz. Bu felsefe ile üretmeye ve ürünlerimizi daha geniş kitlelere ulaştırmaya devam edeceğiz.”

Gönderen: journal
10688 defa okundu 
 


Ekoloji
Eskişehir içsularında hayalet av aracı temizliği gerçekleştirildi
Orman Yangını Riskine Karşı Erken Uyarı Sistemi ‘Meus’ Devrede
OEDAŞ ‘Düşük Karbon Kahramanı’ seçildi
Eskişehir’de 2024 Yılı Sulama Sezonu Başladı
OEDAŞ ‘Can Dostlar’ projesinin kapsamını genişletti

 

 

Haberler / Duyurular

Menü


Ürün / Hizmet 
Fare İlaçlama
 

Anket
Fare İlaçlama Konusunda Destek Almayı Düşünüyor musunuz?

Evet
Hayır
Kararsızım

Sonuçlar

Son Haberler
Eskişehir içsularında hayalet av aracı temizliği gerçekleştirildi
Orman Yangını Riskine Karşı Erken Uyarı Sistemi ‘Meus’ Devrede
OEDAŞ ‘Düşük Karbon Kahramanı’ seçildi
Eskişehir’de 2024 Yılı Sulama Sezonu Başladı
OEDAŞ ‘Can Dostlar’ projesinin kapsamını genişletti
Bal arıları tehdit altında!
Orman Yangınları İle Mücadele İşbirliği
Bu proje ile istilacı balık türlerinin popülasyonu azaltılacak
İklim Değişikliği Afet Yönetimi Projesi Kapanış Konferansı düzenlendi
2024 Yılı Orman Yangınlarıyla Mücadele Tatbikatı Antalya’da Gerçekleşti